حضور ستصا در اولین همایش ماشین سازی محور توسعه- 20 تیرماه 1398


 

اولین همایش "ماشین سازی محور توسعه" به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دبیرخانه "برنامه حمایت از توسعه ماشین آلات صنعتی ساخت داخل" در روز پنجشنبه مورخ 20 تیرماه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید در این همایش که با حضور صنعتگران داخلی و سازندگان ماشین آلات تشکیل گردید، حمایت انجمن های ستصا (سازندگان تجهیزات صنعتی ایران)، انجمن صنفی کارفرمایی ماشین سازان، انجمن تولیدکنندگان ماشین آلات نساجی، انجمن مهندسی و ساخت و تولید، انجمن ماشین سازی صنایع غذایی و اتحادیه ماشین ساز و فلز تراش تهران را نیز به همراه داشت. در این همایش آقای دکتر سعید زرندی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت، آقای دکتر اسدی فر مدیر برنامه و حمایت از توسعه ماشین آلات ساخت داخل و آقای دکتر ابراهیم سوزنچی عضو هیات علمی دانشگاه شریف سخنرانی داشتند. در این همایش 3 پنل با حضور صاحب نظران از انجمن های حامی و مسئولینی از وزارت صمت با موضوعات زیر تشکیل گردید که ضمن ایراد مطالب از جانب پنل با پرسش و پاسخ حاضرین نیز همراه بود.

پنل1- از مونتاژ تا نوآوری

پنل2- تامین مالی و توسعه بازار

پنل3-سیاست گذاری مدیریت هوشمند واردات و چالش های قانونی توسعه صنعت ماشین سازی صاحب نظران از انجمن ها، شرکت های مختلف در این پنل ها به ارائه مطالب متنوع در موضوعات پنل پرداختند.

در پایان این همایش یک روزه بیانیه ایی درحمایت از توسعه بازار ماشین آلات صنعتی پیشرفته ساخت داخل که با حمایت 6 انجمن مذکور تهیه گردیده بود قرائت گردید.

 

 

 

 

 

 

 

1398/04/23
نویسنده : مدیریت | بازدید : 417 نفر
کمیسیون های تخصصی کمیته اجرایی کارگروه ها

آخرین خبرها

کمیته مشترک بازرگانی ایران و قرقیزستان تشکیل می‌شود

معاونت بین‌الملل اتاق ایران کمیته مشترک بازرگانی ایران و قرقیزستان را در سال جاری تشکیل می‌دهد.

بازدید : 20
1399/03/07

6 راهکار حقوقی برای مقابله با کرونا

رضا برادران نایب‌رئیس کمیسیون حقوقی و حمایت‌های قضایی و مقرراتی اتاق ایران در یادداشتی برای پایگاه خبری اتاق ایران به تشریح 6 راهکار حقوقی به‌منظور جبران خسارت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا پرداخته است.

بازدید : 23
1399/03/06

برگزاری نشست ملی اوراسیا پلی به سوی تجارت آزاد جهانی

سلسله رویدادهای رمزگشایی از فرصت های توسعه تجارت در دوران تحریم

بازدید : 37
1399/03/03

کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکیل شد- پیوند دو سازمان توسعه‌ای به منظور اجرای پروژه‌های اولویت‌دار صنعتی و معدنی

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در این وزارتخانه خبر داد

بازدید : 50
1399/03/02

بررسی تأثیر کرونا بر صنعت ماشین‌سازی کشور

موضوع تاثیرات کرونا در صنایع کوچک و متوسط ماشین‌سازی در جلسه اتاق فکر صنعت ماشین‌سازی در پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری مورد بررسی قرار گرفت و اعضای این اتاق فکر پیشنهاداتی برای رفع مشکلات این صنعت ارائه کردند.

بازدید : 48
1399/03/01

راهکارهای کاهش تبعات کرونا برای اصناف

پنجمین گزارش اقتصاد کرونا شامل پیشنهادهای مختلف به دولت در حوزه‌های مالیاتی، تأمین اجتماعی، تأمین مالی، فروش آنلاین، تسهیلات شهرداری‌ها و خدمات عمومی دولت و امور قضائی برای کاهش تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا برای اصناف است.

بازدید : 44
1399/02/30

تلفن : 88342600 , 88348113
فکس : 88345639

آدرس : تهران، بلوار کریم خان زند، بین ایرانشهر و خردمند جنوبی، پلاک 102، طبقه 6شرقی، کد پستی:1584774847
ساعت کاری : شنبه الی سه شنبه ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر (چهارشنبه 8 صبح الی 4 بعد از ظهر)

ارسال ایمیل

ما را دنبال کنید ...

طراحی و اجرا : ارتعاش گستر ایرانیان