تداوم برنامه اجرایی همه نمایشگاهها طبق تقویم نمایشگاهی-برنامه ریزی برای برگزاری 82 نمایشگاه در طول سال 99 با رعایت پروتکل های بهداشتی


 

به گزارش شاتا، بهمن حسین‌زاده افزود: با توجه به تجهیز نمایشگاه بین‌المللی ایران به دستگاه‌های ضدعفونی و تجهیزات مقابله با بیماری کرونا و نیز رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، تمامی نمایشگاهها طبق تقویم نمایشگاهی برگزار می‌شود. وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه نمایشگاههای تخصصی نقشی مهم در زنجیره صادرات غیرنفتی دارند، مرکز نمایشگاهی کشور مصمم است با رعایت پروتکل های بهداشتی تمامی نمایشگاهها را به ویژه نمایشگاههای بزرگی چون الکامپ، آگرفود،ایران هلث، نفت و گاز، صنعت ساختمان و... برگزار نماید.

حسین زاده با اشاره به برآوردهای موجود از تداوم شیوع کرونا در سطح دنیا، گفت: طبیعتاً اقتصاد تعطیلی بردار نیست و نمی توان به دلیل کرونا، نمایشگاهها را تعطیل کرد؛ با این حال با الزام به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، برگزاری مرتب نمایشگاهها در دستور کار است. وی با اشاره به تشکیل ستاد مقابله با اثرات کرونا در نمایشگاه بین المللی افزود: در چارچوب وظایف این ستاد و صرف ساعتها کار کارشناسی، 4 پروتکل بهداشتی صنعت نمایشگاهی با نظرخواهی از همه فعالان و انجمن‌های صنعت نمایشگاه تدوین شده است و اجرا می شود. مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: این پروتکل ها که دربرگیرنده بخش های اصلی و فعال این صنعت یعنی مشارکت کنندگان، بازدید کنندگان و سایت‌داران می‌باشد به تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور رسیده و از سوی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به تمامی دانشگاههای علوم پزشکی و نمایشگاه بین المللی ایران ابلاغ شده است. به گفته این مسئول، در حال حاضر ستاد مقابله با اثرات کرونا، گزارش‌های روزانه ای را به صورت چک لیست از نحوه رعایت پروتکل های بهداشتی، قبل و حین برگزاری به مدیریت ارائه می دهد.

حسین زاده، با اشاره به اینکه موارد و پروتکل‌های یاد شده در سایت شرکت سهامی نمایشگاه و همچنین به سفرا و رایزنان اقتصادی سایر کشورها اطلاع‌رسانی شده است، تاکید کرد: در طول سالهای اخیر بر همگان روشن شده که برگزاری نمایشگاههای تخصصی تا چه اندازه در توسعه صادرات غیر نفتی موثر است و با توجه به شرایط فعلی که کشور به شدت نیازمند تولید هدفمند و توسعه صادرات است، برپایی نمایشگاههای تخصصی، درواقع محقق کردن دیدگاه مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید است. وی افزود: شرکت سهامی نمایشگاهها با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری، اهتمام و عزم جدی نسبت به برپایی تمامی نمایشگاههای تخصصی طبق تقویم نمایشگاهی با رعایت پروتکل های بهداشتی را دارد. گفتنی است؛ در جلسات متعددی که ستاد مقابله کرونا در نمایشگاه با کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی داشته است، نمایندگان این وزارتخانه با تشکر از اهتمام شرکت سهامی نمایشگاهها در انجام پروتکل های بهداشتی، بر اجرای دقیق پروتکل ها حتی در مواردی فراتر از مفاد پروتکل های بهداشتی چهار گانه صحه گذاشته اند.

ثبت‌نام آنلاین، عدم حضور بازدیدکنندگان عمومی برای حضور در نمایشگاه، حضور متخصصان با دعوت از سوی شرکت‌ها، تقسیم‌بندی افراد برای حضور در نشست‌های رودررو، آموزش پرسنل حراست و هلال احمر مستقر در نمایشگاه، توزیع بسته‌های ضدعفونی‌کننده و اقلام مبارزه با کرونا بین شرکت‌کنندگان، حرکت افراد بر مبنای خطوط از پیش طراحی شده در نمایشگاه، لغو بلیت فروشی در ورودی نمایشگاه بین‌المللی، عبور از تونل مخصوص برای ضدعفونی افراد و همچنین مشخص شدن جایگاهی برای مصاحبه‌های خبرنگاران با مسوولان و شرکت‌کنندگان، از جمله اقداماتی است که طبق مفاد 4 پروتکل بهداشتی تدوین شده از سوی شرکت سهامی نمایشگاهها در زمان برپایی هر نمایشگاهی بکار بسته می شود.

حسین زاده با بیان اینکه قبل از برپایی هر نمایشگاهی، دوره های آموزش بهداشت محیط توسط متخصصین وزارت بهداشت برای جلوگیری از کرونا و نیز به روز کردن دانش و مهارت های افراد اعم از برگزار کنندگان و عوامل اجرایی نمایشگاه برگزار می کنیم، گفت: طبق تقویم نمایشگاهی سال جاری، ۸۲ عنوان نمایشگاهی را برای امسال اجرایی کنیم که با توجه به تمهیداتی که برای مقابله با بیماری کرونا در نمایشگاه اندیشیده و بکار بسته شده، مصمم هستیم تمامی نمایشگاهی را طبق تقویم نمایشگاهی برگزار کنیم. وی افزود: از آنجایی که نمایشگاههای الکامپ، صنعت ساختمان، ایران هلث، نفت و گاز و آگرفود در زمان تعیین شده خود برگزار می شود از این رو کار ثبت نام از مشارکت کنندگان داخلی و خارجی آن که از یک سال پیش آغاز شده در حال حاضر به اتمام رسیده است.

به گفته حسین زاده ظرفیت ثبت نام برای برخی از نمایشگاهها تکمیل شده و دیگر انجام نمی شود.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاهها با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری نمایشگاهها گفت: اجرای دقیق پروتکل ها از سوی نمایشگاه موجب شده تا در سه نمایشگاه برگزار شده، حسن عملکرد نمایشگاه بارها از سوی مسئولان وزارت بهداشت، وزارت صمت و نیز نمایندگان مجلس مورد تقدیر و تشکر قرار گیرد.

وی در پایان به اهمیت حضور قوی انجمن ها وتشکل های بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: تمامی انجمن ها و تشکل ها به عنوان بخشی تاثیر گذار در امر تولید و صادرات، می توانند شرکت ها واحدهای اقتصادی و تجاری را برای حضوری پررنگ در نمایشگاهها تشویق کنند.

 

1399/04/25
نویسنده : مدیریت | بازدید : 48 نفر
کمیسیون های تخصصی کمیته اجرایی کارگروه ها

آخرین خبرها

کارت بازرگانی واحدهای تولید تا پایان شهریور ماه تعلیق نمی‌شود

برابر جدول زمان‌بندی که در اطلاعیه سازمان توسعه تجارت برای تعلیق کارت‌های بازرگانی تدوین شده است، کارت بازرگانی واحدهای تولیدی که تعهد ارزی ایفا نشده دارند تا پایان شهریور ماه تعلیق نمی‌شود

بازدید : 7
1399/05/19

گامی مهم در جهت تحقق دولت الکترونیک

حذف نسخ فیزیکی اسناد در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت -ستاد- با تحقق امضای الکترونیکی اسناد پیشنهادی

بازدید : 33
1399/05/12

ارتباط موثر میان جامعه صنعتی و دانشگاهی -انجمن ستصا

اقدام انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران جهت برقراری ارتباط موثر میان جامعه صنعتی و دانشگاه

بازدید : 59
1399/05/05

استفاده حداکثری از توان ساخت داخل، چالش ها و راهکارها

گفتگوی آقای مهندس احد ذوالرحمی(دبیر انجمن ستصا) در اخبار ۱۸:۳۰ شبکه خبر-۵ مرداد ماه ۱۳۹۹

بازدید : 61
1399/05/05

بی توجهی به قانون استفاده حداکثری از ساخت داخل-فقط 20 درصد ظرفیت تولید تجهیزات صنعتی فعال است

دبیر انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران با انتقاد از عدم اجرای قانون استفاده حداکثری از توان ساخت داخل در زمینه تامین تجهیزات صنعتی، گفت: در حال حاضر فقط 20 درصد ظرفیت صنعت ساخت تجهیزات فعال است.

بازدید : 39
1399/05/04

دستگاه‌های اجرایی از قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل تمکین کنند

«ستصا» در نامه‌ای به دفتر مقام معظم رهبری خواستار شد تمکین دستگاه‌های اجرایی به قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی کشور

بازدید : 49
1399/04/31

تلفن : 88342600 , 88348113
فکس : 88345639

آدرس : تهران، بلوار کریم خان زند، بین ایرانشهر و خردمند جنوبی، پلاک 102، طبقه 6شرقی، کد پستی:1584774847
ساعت کاری : شنبه الی سه شنبه ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر (چهارشنبه 8 صبح الی 4 بعد از ظهر)

ارسال ایمیل

ما را دنبال کنید ...

طراحی و اجرا : ارتعاش گستر ایرانیان