سالنامه آماری ۱۳۹۹ بخش خصوصی منتشر شد


اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، به‌منظور ارائه اطلاعات آماری مهم و اساسی بخش خصوصی کشور و رفع نیازهای آماری فعالان اقتصادی نسبت به تهیه، تدوین سالنامه آماری دو زبانه به‌عنوان یک ابزار مفید و شناخته‌شده در فرایندهای اطلاع‌رسانی اقدام کرده است.
سالنامه آماری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با هدف ارائه تصویری جامع از عملکرد سالانه اتاق ایران، عملکرد اقتصادی سالانه اعضای اتاق ایران، وضعیت عملکرد اقتصادی سالانه بخش خصوصی، وضعیت محیط کسب‌وکار، وضعیت اقتصادی- اجتماعی کشور و همچنین ارائه تصویری از جایگاه بین‌المللی ایران در فضای اقتصادی و کسب‌وکار تهیه و منتشر می‌شود.
این سالنامه مجموعه‌ای از آخرین اطلاعات آماری موجود در زمینه فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده توسط اتاق ایران، نتایج حاصل از اجرای طرح‌های آمارگیری و آمارهای ثبتی مرتبط با عملکرد بخش خصوصی توسط دستگاه‌های اجرایی کشور در قالب جداول و نمودارها را در بر می‌گیرد و از چهار بخش کلی تشکیل شده است.
بخش اول سالنامه با توجه به نقش مهم اتاق‌های بازرگانی در تسهیل امور فعالان اقتصادی، به شرح اقدامات و فعالیت‌های واحدهای مختلف اتاق‌ها اختصاص داده شده است. در نسخه جدید سالنامه، مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران اطلاعاتی را در خصوص چارچوب اعضای اتاق، مانند تعداد اعضای اتاق به تفکیک نوع جنسیت و عضویت مدیر بنگاه، بخش‌های عمده اقتصادی و رشته فعالیت‌های اصلی و فرعی اقتصادی (برحسب کدهای آیسیک دورقمی) استخراج کرده است
 برای اولین بار در سالنامه دو زبانه ۱۳۹۹، اطلاعات اعضای اتاق بازرگانی با اطلاعات کارگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیشتر مرکز آمار تطبیق داده شده است و تعداد ۵۵۸۵ عضو شناسایی شده‌اند که حاوی اطلاعات ارزش‌افزوده کارگاه‌های صنعتی ۱۰ نفر کارکن و بیشتر، ارزش سرمایه‌گذاری، تغییرات ارزش موجودی انبار، مالیات غیرمستقیم و عوارض پرداختی، ارزش صادرات مستقیم و ارزش مواد اولیه خارجی، ارزش فروش و ارزش محصولات تولید شده کارگاه و ... به تفکیک فعالیت و استان هستند.
 در بخش دوم سالنامه، آمارهای مربوط به فعالیت‌های بخش خصوصی از سازمان‌ها، دستگاه‌ها و مراکز آماری موجود گردآوری شده است. ازجمله در این بخش، نتایج طرح‌های آمارگیری از کارگاه‌های صنعتی و معادن در حال بهره‌برداری کشور در بخش خصوصی، استخراج و در سالنامه اتاق ایران منتشر شده است.
در بخش سوم سالنامه، نتایج طرح پایش ملی محیط کسب‌وکار که از طریق آن، مرکز آمار و اطلاعات اقتصادی اتاق ایران، موانع و مشکلات فعالان بخش خصوصی کشور را به‌صورت فصلی بررسی و شاخص‌های ملی را محاسبه می‌کند، برای کل سال نیز محاسبه و منتشر شده است.
 در آخرین بخش یعنی بخش چهارم سالنامه جایگاه ایران در سطح بین‌المللی بررسی شده است. برای تهیه و تنظیم آمار و اطلاعات این بخش از منابع مختلف بین‌المللی نظیر مجمع جهانی اقتصاد، بانک جهانی و.... استفاده شده است. در این بخش گزارش‌هایی آماری از جایگاه اقتصادی ایران و مقایسه آن با کشورهای منطقه و دنیا در عرصه شاخص‌های مختلف تهیه و ارائه شده است.
 

متن کامل سالنامه آماری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در سال ۱۳۹۹

 
1400/10/14
نویسنده : مدیریت | بازدید : 28 نفر
کمیسیون های تخصصی کمیته اجرایی کارگروه ها

آخرین خبرها

سند سیاستی توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات

وزارت صنعت، معدن و تجارت

بازدید : 8
1400/10/26

بخش نخست خط انتقال گاز «محمدیه قم – پارچین» به‌زودی افتتاح می‌شود

بخش نخست خط انتقال گاز «محمدیه قم – پارچین» به‌عنوان یکی از پروژه‌های راهبردی و اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

بازدید : 26
1400/10/20

برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه سال 99 استان تهران در 20 دی ماه

محمد لاهوتی، رئیس دبیرخانه کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران :در سال جاری، 60 شرکت برای مشارکت در رویداد انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی داوطلب شدند که از این تعداد 39 شرکت اقدام به تحویل مدارک کردند و پس از انجام ارزیابی‌ها، 15شرکت با عنوان ممتاز، نمونه و شایسته تقدیر انتخاب شده‌اند که از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

بازدید : 31
1400/10/18

‎انتشار گزارش عملکرد سه ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت

در راستای تحقق توصیه های مقام معظم رهبری به دولت سیزدهم و وعده ارائه گزارش عملکرد وزیر صمت به مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گزارش عملکرد سه ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد.

بازدید : 29
1400/10/18

سمينار تشخيص صلاحيت و رتبه بندى پيمانكاران

انجمن صنفی شرکت های صنعتی آب و فاضلاب

بازدید : 32
1400/10/14

فراز و فرودهای نفت در ۲۰۲۱

اخبار بین الملل

بازدید : 30
1400/10/14

تلفن : 88342600 , 88348113
فکس : 88345639

آدرس : تهران، بلوار کریم خان زند، بین ایرانشهر و خردمند جنوبی، پلاک 102، طبقه 6شرقی، کد پستی:1584774847
ساعت کاری : شنبه الی سه شنبه ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر (چهارشنبه 8 صبح الی 4 بعد از ظهر)

ارسال ایمیل

ما را دنبال کنید ...

طراحی و اجرا : ارتعاش گستر ایرانیان