برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه سال 99 استان تهران در 20 دی ماه


مراسم معرفی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه سال 1399 استان تهران روز دوشنبه، بیستم دی ماه برگزار می‌شود.
محمد لاهوتی، رئیس دبیرخانه کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران با اعلام این خبر توضیح داد: با پایان بررسی پرونده‌ها و تایید نهایی کارگروه، 15 صادرکننده نمونه و شایسته تقدیر استان تهران، طی مراسمی در روز دوشنبه، بیستم دی ماه معرفی می‌شوند.
او در ادامه گفت: برای پنجمین سال پیاپی، کلیه فرآیندهای مربوط به بررسی پرونده‌ها، راستی‌آزمایی مستندات، شناسایی و انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران به اتاق تهران واگذار شد و دبیرخانه آن از ماه‌های گذشته در اتاق تهران تشکیل شده است. این دبیرخانه در نهایت با پایان یافتن فرآیند بررسی، انتخاب و تایید شایستگان تقدیر در نشست نهایی کارگروه، به مرحله معرفی صادرکنندگان نمونه و تقدیر از آنان خواهد پرداخت.
لاهوتی با اشاره به میزان مشارکت صادرکنندگان استانی در این رویداد گفت: در سال گذشته،‌55 شرکت اقدام به ثبت‌نام کرده بودند که از این میان، 37 شرکت مدارک خود را تکمیل کرده و 14 شرکت به عنوان صادرکننده نمونه برگزیده شدند. اما در سال جاری، 60 شرکت برای مشارکت در این ارزیابی داوطلب شدند که از این تعداد 39 شرکت اقدام به تحویل مدارک کردند و پس از انجام ارزیابی‌ها،  15شرکت با عنوان ممتاز، نمونه و شایسته تقدیر انتخاب شده‌اند که از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد. بر این اساس، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، مراسم معرفی و تقدیر از این صادرکنندگان در روز دوشنبه بیستم دی ماه در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار می‌شود.
رئیس دبیرخانه کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران، با اشاره به جزییاتی از نحوه انتخاب صادرکنندگان نمونه گفت: 450 امتیاز مربوط به میزان صادرات بوده و 450 امتیاز نیز به وضعیت شاخص‌هایی چون تنوع بازار،گسترش بازار، عضویت در تشکل‌ها، تولید کالای جدید، دریافت HS کد جدید و برخی استانداردها اختصاص یافته است. همچنین 100 امتیاز تخصصی نیز برای برخی از رشته فعالیت ها از قبیل کلیه گروه‌های کشاورزی، صنایع غذایی، صنایع دستی، دارو و تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، گروه خودرو سواری، تجهیزات و ماشین‌ آلات صنعتی ، بازرگانی عمومی و صنایع با فناوری بالا در نظر گرفته شده است.
 او با بیان اینکه «در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران، مسئولان دولتی، رئیس اتاق تهران و نمایندگان تشکل‌های صادراتی حضور خواهند یافت» ابراز امیدواری کرد که به رغم شرایط دشوار اقتصادی و موانعی که در حوزه تجارت خارجی وجود دارد، این رویدادها پر رونق‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود و از این سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی به نحو شایسته‌تری تقدیر به عمل بیاید و در عین حال با رفع موانع، صادرکنندگان با شرایط بهتری بتوانند صادرات خود را به انجام برسانند.
مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران در روز دوشنبه20 دی‌ماه از ساعت 9 صبح در سالن همایش‌های کتابخانه ملی برگزار و این مراسم به صورت زنده و مستقیم از سایت و اینستاگرام اتاق تهران پخش می‌شود.
1400/10/18
نویسنده : مدیریت | بازدید : 31 نفر
کمیسیون های تخصصی کمیته اجرایی کارگروه ها

آخرین خبرها

سند سیاستی توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات

وزارت صنعت، معدن و تجارت

بازدید : 8
1400/10/26

بخش نخست خط انتقال گاز «محمدیه قم – پارچین» به‌زودی افتتاح می‌شود

بخش نخست خط انتقال گاز «محمدیه قم – پارچین» به‌عنوان یکی از پروژه‌های راهبردی و اولویت‌دار شرکت ملی گاز ایران در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

بازدید : 26
1400/10/20

برگزاری مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه سال 99 استان تهران در 20 دی ماه

محمد لاهوتی، رئیس دبیرخانه کارگروه انتخاب صادرکنندگان نمونه استان تهران :در سال جاری، 60 شرکت برای مشارکت در رویداد انتخاب صادرکنندگان نمونه استانی داوطلب شدند که از این تعداد 39 شرکت اقدام به تحویل مدارک کردند و پس از انجام ارزیابی‌ها، 15شرکت با عنوان ممتاز، نمونه و شایسته تقدیر انتخاب شده‌اند که از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

بازدید : 32
1400/10/18

‎انتشار گزارش عملکرد سه ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت

در راستای تحقق توصیه های مقام معظم رهبری به دولت سیزدهم و وعده ارائه گزارش عملکرد وزیر صمت به مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، گزارش عملکرد سه ماهه وزارت صنعت، معدن و تجارت منتشر شد.

بازدید : 29
1400/10/18

سمينار تشخيص صلاحيت و رتبه بندى پيمانكاران

انجمن صنفی شرکت های صنعتی آب و فاضلاب

بازدید : 32
1400/10/14

فراز و فرودهای نفت در ۲۰۲۱

اخبار بین الملل

بازدید : 30
1400/10/14

تلفن : 88342600 , 88348113
فکس : 88345639

آدرس : تهران، بلوار کریم خان زند، بین ایرانشهر و خردمند جنوبی، پلاک 102، طبقه 6شرقی، کد پستی:1584774847
ساعت کاری : شنبه الی سه شنبه ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر (چهارشنبه 8 صبح الی 4 بعد از ظهر)

ارسال ایمیل

ما را دنبال کنید ...

طراحی و اجرا : ارتعاش گستر ایرانیان