مشارکت دادن انجمن‌ها در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی


تهران- ایرنا- معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت تاکید کرد: مشارکت دادن انجمن‌ها در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی را با جدیت دنبال می‌کنیم و در این راستا موافق پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک بین انجمن‌های مرتبط با صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات برای مانع‌زدایی و توسعه این صنعت هستیم.
 
به گزارش ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سید مهدی نیازی» در دیدار با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) افزود: معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت گفت: تغییر آرایش ساختاری در وزارتخانه موجب شد رشته‌فعالیت مهم ماشین آلات و تجهیزات از سطح دفتر به سطح یک معاونت ارتقا پیدا کرد و این نشان‌دهنده اهمیت و نقش این رشته فعالیت در بخش تولید است.
این مقام مسوول وزارت صمت گفت: یکی از مولفه‌های رشد و توسعه کشور، توجه به ساخت ماشین‌آلات و تجهیزات است و با همین دیدگاه، رشته فعالیت ماشین‌آلات و تجهیزات از سطح مدیرکل به یک معاونت با چهار اداره کل ارتقا یافته است.
وی بیان‌داشت: برای تعمیق ساخت داخل به یک برنامه میان‌مدت نیازمندیم و آماده همکاری نزدیک با انجمن‌ها و تشکل‌ها برای تببین نقشه راه این صنعت هستیم.
نیازی همچنین با اشاره به ابلاغ مصوبه جدید هیات دولت درباره حمایت از تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرین حوزه صنعت، معدن و تجارت، گفت: ظرفیت خوبی برای شرکت‌های دانش بنیان به‌ویژه در بخش ماشین آلات و تجهیزات در این آیین نامه ایجاد شده که باید از این فرصت برای توسعه صنایع دانش بنیان به ویژه این صنعت استفاده کرد.
وی به تفاهم نامه اخیر وزارت صمت و وزارت عتف اشاره و تاکید کرد: موضوع تامین نیروی انسانی ماهر، ارتباط بین صنعت و دانشگاه و برآورده کردن نیازهای صنعت با استفاده از ظرفیت حوزه آموزش و پژوهش در این تفاهم نامه دیده شده است.
 
معاون وزیر صمت خاطرنشان‌کرد: با توجه به ارزیابی‌های کارشناسی انجام شده، مهمترین راهبرد در توسعه صنعت ماشین سازی و تجهیزات، توسعه فعالیت‌های پیمانکاری تخصصی، ایجاد کنسرسیوم‌های تخصصی برای تجمیع سازندگان ماشین‌آلات و تجهیزات و شرکت‌های طراحی و مهندسی در قالب شرکت‌های کارخانه ساز با ارائه تضامین و خدمات پس از فروش و پرداخت تسهیلات ارزی بر اساس پیش فاکتور شرکت‌های ایرانی است که باید به صورت جدی دنبال شود و این پروژه ها در آیین نامه اخیر نیز پیش بینی شده است.
وی گفت: یکی از اشکال‌های نظام تسهیلات دهی این است که برای همه فعالیت‌های اقتصادی یک مدل و با شرایط یکسان، روش تامین مالی تعریف شده است.
نیازی توضیح‌داد: باید مدل تامین مالی هر فعالیت تولیدی باتوجه به ویژگی، شرایط و نوع آن صنعت تعریف شود.
وی اضافه‌کرد: شاید نیاز باشد برای برخی صنایع به‌جای ارائه تسهیلات به سازنده، به خریدار تسهیلات داده شود تا بتواند قرارداد خرید با سازنده منعقد کند و این منابع در قالب نظام تامین مالی زنجیره ای به تولیدکننده منتقل شود.
معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت بیان‌داشت: نیازمند یک تغییر نگرش در نظام تسهیلات در شبکه بانکی و بخش صنعت هستیم.
 
در این جلسه، اعضا انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران (ستصا) به بیان دیدگاه‌ها و راهکارهای خود برای توسعه این صنعت پرداخته و از ایجاد معاونت جدید ماشین آلات و تجهیزات استقبال کرده و آن را عاملی برای رشد و توسعه این بخش دانستند.

http://shatanews.ir/s/mfacEQp
1401/06/13
نویسنده : مدیریت | بازدید : 53 نفر
کمیسیون های تخصصی کمیته اجرایی کارگروه ها

آخرین خبرها

نشریه شماره 136 ستصا

مردادماه 1401

بازدید : 21
1401/06/29

گزارش هیات مدیره انجمن ستصا به مجمع عمومی (گزارش عملکرد سال 1400)

شهریور 1401

بازدید : 31
1401/06/22

انتصاب بازرس اصلی و بازرس علی البدل انجمن ستصا در مجمع عمومی

دوشنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱

بازدید : 34
1401/06/22

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده انجمن ستصا برگزار شد

دوشنبه ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۱

بازدید : 34
1401/06/22

مشارکت دادن انجمن‌ها در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی

تهران- ایرنا- معاون هماهنگی و محیط کسب و کار وزارت صمت تاکید کرد: مشارکت دادن انجمن‌ها در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی را با جدیت دنبال می‌کنیم

بازدید : 54
1401/06/13

طرح آبرسانی غدیر خوزستان با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری رسید

ابر پروژه آبرسانی غدیر که از ۱۰ سال پیش در خوزستان آغاز شده است، در یک‌سال نخست دولت سیزدهم، با دستور رئیس جمهور و تامین منابع مالی ویژه شتاب زیادی گرفت و در مورخ ۱۴۰۱.۰۶.۱۱ به بهره‌برداری رسید.

بازدید : 51
1401/06/12

تلفن : 88342600 , 88348113
فکس : 88345639

آدرس : تهران، بلوار کریم خان زند، بین ایرانشهر و خردمند جنوبی، پلاک 102، طبقه 6شرقی، کد پستی:1584774847
ساعت کاری : شنبه الی سه شنبه ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر (چهارشنبه 8 صبح الی 4 بعد از ظهر)

ارسال ایمیل

ما را دنبال کنید ...

طراحی و اجرا : ارتعاش گستر ایرانیان